Kontakt

Tkalnia Eventowych Pomysłów konsultant ślubny w Beskidach

 

Wege na weselu

 

 

Ostatnio często przewija się pytanie – czy Państwo Młodzi powinni zadbać o specjalne dania dla gości, którzy nie spożywają mięsa, produktów pochodzenia zwierzęcego, bądź po prostu są uczuleni na wiele artykułów żywieniowych, więc przed zjedzeniem czegokolwiek, najpierw muszą wypytać, co jest w składzie potrawy. Odpowiedź nie jest trudna, szczególnie dla osób, które mają jakąś dietę. Wystarczy zadać sobie pytanie – czy byłoby nam miło, gdyby idąc na przyjęcie, gospodarz podałby nam potrawę dostosowaną do naszych nawyków żywieniowych. Oczywiście, że TAK.

Każdy wegetarianin, bądź weganin dostając bezmięsny talerz będzie szczęśliwy, że to nie jest kolejna impreza, gdzie będzie musiał zadowolić się jedynie frytkami z czerwoną kapustą, a na deser winogronami, natomiast ciepła kolacja to suche ziemniaki, gdyż dla reszty gości serwowany jest schabowy z zasmażaną kapustą (naturalnie taką ze skwarkami!).

Organizując przyjęcie w restauracji, sprawę ułatwia fakt, iż przy wyborze menu należy jedynie zaznaczyć, że na przyjęciu będą osoby posiadające specjalną dietę. Nikt nie karze Parze Młodej gotować, z reguły za to ekstra danie nie trzeba nawet dopłacać. Tak naprawdę, na każdym przyjęciu znajdzie się taki gość, który życzyłby sobie dostać coś, co zje.

Przytoczymy tu anegdotkę o jednej z naszych koleżanek, która jest wegetarianką. Niedawno była na weselu. Państwo Młodzi zostali poinformowani, iż nie jada mięsa i prosi o coś innego, choćby grillowaną paprykę zamiast kawałka kotleta. Niestety ale dostała to samo, co inni goście. Na obiad więc zjadła trochę ziemniaków i marchewki. Na jedną z ciepłych kolacji były placki ziemniaczane z gulaszem. Pani Młoda osobiście przyniosła jej talerz i powiedziała, że mięso może sobie odłożyć na bok, a placki i sos zjeść. Dla koleżanka sytuacja ta była co najmniej żenująca i na pewno nikt z nas nie życzyłby sobie znaleźć się w takich okolicznościach. 

Pamiętajmy więc o naszych gościach, którzy na pewno przyjdą na nasze przyjęcie o wiele chętniej, jeżeli będą wiedzieć, że pomyśleliśmy również o nich w kwestiach menu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Blog

 

 

 

 

 

Kontakt

Tkalnia Eventowych Pomysłów - wesele w Beskidach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria